Levitujeme

Prověšené pelechy jsou hit a ve většině domácností o ně probíhají pravidelné bitky. Když jsme instalovali nové šplhadlo do stropu, vznikla u nás situace 1:3, tedy jedna prověšenina na tři kočky.

Dala jsem proto chytrou hlavu dohromady a záhy vyrobila provizorní lehátko ze starého záchodu a dětského napínacího prostěradla. Tak jednoduché, až je hřích to nezkusit. Prostě vezmete objemnější nádobu, případně pevnou krabici, na dno dáte polštářek či jinou měkotinu, obmotáte prostěradlem, a pozvete zvíře. Ani jsem nečekala, že  pelíšek se stane jedním ze tří Adélčiných nejoblíbenějších.

Nicméně pořád to nebylo to pravé a má kreativně-produktivní duše nebyla uspokojena. Už dávno předávno jsem přemýšlela, jak závěsný kutloch vyrobit svépomocí. Přesně jsem věděla, co a kam, ale chtěla jsem nějaké sofistikované řešení, abych se mohla zase pochlubit na Ikea hackers nebo tak něco. Už mě ale frustrovalo nad způsobem upevnění marně dumat a koukat na ty ublížené obličeje, a tak jsem prostě vzala deku, přivázala do Expeditu speciálním uzlem nějak-to-tam-našolichej, a výsledek je překvapivě funkční!

První dobrovolník, Remiček, si tam hned vlezl a hověl si. Asi pět vteřin, než jsem řekla, že ho jdu vyfotit. Na to se přihnalo malé dvounohé přetrhdílo a že se bude fotit taky (na některá slova si budu muset vymyslet pseudonymy. Např. na slova „fotit“, „žvejkačka“, „pojedeme“, „auto“, „pizza“, „cokoli co se děje za oknem“…). Než do pelíšku šťouchlo, stačila jsem vyfotit jen pohled zezadu (obr. výše). Ano, ten kokon opravdu obsahuje Remička. Když jsem knihovnu oběhla, naskytl se mi již jen pohled na naštvané kocoury a chechtajícího se kazisvěta. Od té doby už do pelechu nikdo nevlezl, když nepočítám Jarinka, kterého jsem kvůli fotce nalákala na kokina…

Nicméně, Ikea. Když něco nemůžeš sehnat, zajeď do Ikey pro něco jiného, kup něco úplně jiného a vyrob z toho to, co jsi původně sháněl. Jak já ten obchod miluju. Tohle je podle mě vrchol „udělej si sám“, „za málo peněz mrtě muziky“ a „nejsem tak bohatá, abych si mohla kupovat předražené pelechy“. Podsedák na židli Malinda. Krásně naducaný, lze prát na čtyřicet a vrazit do sušičky, několik chlupoladících barev na výběr, a cena směšná. Jediné, co musíte udělat, je nainstalovat ocásky suchých zipů do zbývajících dvou rohů. (Nic složitého, stačí na to tzv. prasácký steh, zvládla jsem to i já!) A teď hleďte!

Omluvte mě, musím to jít nahrát do Ikea hackers…

Příspěvek byl publikován v rubrice Obrazem, Testujeme, Tipy a nápady, Ze života se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře: Levitujeme

  1. Pingback: Cat chair hammock: So cushy your cat will love it – Joyce Ford Blog

  2. Pingback: Cat chair hammock: So cushy your cat will love it | Arons Home Improvements

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..