První opravdové umění v našem domě

Abychom si udělali pořádek hned na začátku: jestli se vám nelíbí a rozumíte tomu jako já, tj. vůbec, nechte si nepřínosné, nekonstruktivní komentáře, to byste mě teda naštvali. Jestli se vám nelíbí a rozumíte tomu, konstruktivně se vyjádřete jak je libo :)

Míša Dvořáková je začínající nadějná malířka a ač umění nerozumím ani za mák a Pisaka bez mrknutí oka zaměním za Pinkase a Bedřicha Smetanu za šatnářčina manžela, poznám, že se mi něco strašně líbí a chci to doma. Její psí obrazy jsem objevila v aukci mělnického útulku, kam je věnovala, a kde byly oba za nadšení davu vydraženy. Proč bych však dražila cizí psy, když mám za oknem dva vlastní. Požádala jsem proto Michaelu, zda by mi podle fotek namalovala dvojportrét ve stylu jí vlastním. Barevně rozcákaném, optimismem nabitém, pro mě naprosto fascinujícím. Nejen to, taky jsme se domluvily, že si vezme pouze náklady na materiál a zbytek společně věnujeme do Mělníka potřebným.

Dnes mi obraz přistál za bránou a malý kritik jej hned náležitě ocenil. Marečku, kdo je toto? FA! (pozn. překladatele: Alf). A toto? BI! (pozn. překladatele: Benji). Neklamný důkaz, že podobu se podařilo vystihnout dokonale. Protože když někdy ukážu na svou fotku, dozvím se, že je to „paní“, a když ukážu na cizí blonďatou rašpli, prý je to „máma“. No nic.

Doufám, že Míšin věhlas bude brzy světový a náš obraz stonásobně stoupne v ceně. Až nás s Peckou za pár let ohlodají kočky a psi, sirota ho se slzou v oku prodá a úspěšně dostuduje. Nebo tak něco. Uměním na podporu útulků (a sirot všeho druhu) zdar!

P.S.: Tihle pejsci se v Mělníku dražili. Jsem z nich úplně hotová, hlavně ze zelenýho. Není náš, ale fakt mi tenkrát cukala nad klávesnicí ruka :) A ten stafford, či co to je, má zas boží barvy a ty rozšvihaný cákance mě úplně nutí se smát!

Příspěvek byl publikován v rubrice Obrazem, Tipy a nápady, Události, Ze života se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře: První opravdové umění v našem domě

  1. Olga Štefánková napsal:

    Čtení příspěvku mě, jako vždy, potěšilo. Obrázky jsou pěkné. Kreslí malířka i kočky? psa zatím nemáme. Olga Š.

  2. lentilki lentilki napsal:

    ano! Ještě jsem žádnou neviděla, ale prý se na ně už těší :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..