Nová kniha džunglí

Už je to dávno předávno, co jsem se tu div nezalkla krásou své první fotoknihy, jak jinak než kočičí. Od té doby mi doma přistály i další – psí, dovolenkové, no a poslední dobou hlavně miminovské. Jelikož nám už nějaký ten pátek po domě a okolo domu běhá celé hejno nejrůznějších tzv. němých tváří (s různou úrovní hlasitosti a destrukční účinnosti), nahromadila se mi pěkná snůška fotek zasluhujících kompilaci.

mau01

Čirou náhodou (při pátrání pro nejvhodnějším nosítku na děcko!) jsem  zjistila, že existuje německá firma Saal Digital zabývající se fototiskem, o které jsem dosud neslyšela, a ta poskytuje vybraným hodným lidem (jako jsem já) slevový kupón na vyzkoušení jejich nabušené fotoknihy! A že nabušená je!

mau09mau06

Omluvte kvalitu ilustračních náhledů, musím rychle, než se vzbudí malý záškodník a začne se dožadovat svých práv na stravu a přízeň, ale snad je na první pohled jasné například to, že ve „švu“, tedy v místě, kde je kniha sešitá, není střed fotky vůbec utopený! V kočičí fotoknize utopený byl a kus obrázku tak vždycky zmizel někde ve hřbetu. Nicméně to s potěšením zjistíte, až knihu otevřete. Ještě než ji otevřete, tak ji vytáhnete z miralonového spacáčku a v ruce se vám ocitne ale jako fakt opravdická knížka! Žádný sešitek v deskách, co vypadá jak vyvázaná bakalářka. Nicméně to s vyvalenýma očima zjistíte až poté, co album vytáhnete z kartonové obálky. Ještě předtím totiž padnete na zadek z toho, že v pondělí jste svůj výtvor zadali, a ve čtvrtek ráno už otravuje ppl, že vám něco zase veze a určitě bude zvonit zrovna ve chvíli, kdy uspíte klíště a postavíte si na kafe. No, tak tentokrát stačil zazvonit ještě dřív a překvapivě nepřivezl granule, ale obrázky! Jupí!

mau08 mau07

Dost jsem váhala, zda do alba zařadit jen ty opravdu povedené fotky, nebo i ty, co kvalitou moc neoplývají, ale zase mají vysokou výpovědní hodnotu. Jako třeba ty koupelnové, kde se mimino dožaduje Lindiččina pomazlení a Lindička jeho a já jsem uprostřed a dělám selfie proti oknu a výsledek je jak snímek z mobilu. Nakonec jsem tam vrazila všechny hezké, co splňovaly téma, na provedení zas až tak moc nehledě. Vězte, že na tom super lesklém papíře ani tyhle obrázky nevypadají vůbec blbě.

mau04mau03

Jsem tedy velmi nadšena a pokud potřebujete luxusní kousek do knihovničky, Saal Digital vřele doporučuju. Program na sestavení díla je dostatečně blbuvzdorný a v porovnání s jinými i praktičtější a intuitivnější. Co většinu běžných smrtelníků nejspíš odradí, bude poměrně pekelná cena, ale firma nabízí různé testovací slevy a vyplatí se toho využít. A ani nemusíte mít doma malého Mauglího a jeho chlupatou smečku.

mau05

mau02

Příspěvek byl publikován v rubrice Obrazem, Testujeme, Ze života se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..