Termofórci

Kočičky většinou mají rády teplo. Že by se ale hnaly pod peřinu, to jsem dlouhá léta znala jen z vyprávění. Adélka maximálně zaleze pod lehký přehoz na posteli, když má schovávací náladu, aby se k někomu pod peřinou tulila, to je asi tak reálné jako to, že Alf přestane hned zítra žrát bobky. Mášenka, ta se přitulí ráda, ale hoďte na ni deku a okamžitě s protestním funěním odkvačí z dosahu. Až Lindička nám ukázala, co je to přítulná podpeřinová kočka. Ten tvoreček je neskutečný mazel.

[singlepic id=1707 w= h= float=none]

V noci se k člověku tiskne jako klíště a přestože vy už zpola vykloubenou ruku, kterou  zvířátko více jak hodinu jemně objímáte, ani necítíte a v místě doteku plochy vašeho a kočičího těla jste zpocení jak chlévská vrata, nemáte prostě srdce se výrazněji hýbat, odkrývat peřinu a pouštět tak na zvířátko studený ložnicový vzduch, natož tu malou odfukující tlamičku od sebe odsouvat. Rozněžněle trpíte dál a ještě se při tom blbě usmíváte.

Rozsáhlým úvodem jsem jen chtěla navázat na představení skvělého vynálezu, který jsem pořídila před pár měsíci.  Je to alternativa lidského termofóru, k použití nejen když zrovna nejste doma a kočička chce teplo. Termpolštář Snuggle Safe. Sice zvířátko neobejme tak jako to umíte vy, ale teplo dodá minimálně stejně kvalitní a navíc se nevrtí ani nepotí.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Polštářek je vlastně taková tvrdá plastová placka ve flísovém povlaku, nahřívá se pár minut v mikrovlnce a pak dlouhé hodiny hřeje a hřeje. Není nejlevnější (asi 400 Kč, já jej sehnala v akci za 300) a životnost má údajně cca tři roky, ale s klasickým termoforem na vodu se nedá srovnávat. Nemusíte se bát, že jej kočička propíchne drápkem, guma nesmrdí a manipulace s mikrovlnkou je mnohem pohodlnější než čepování horké vody do úzkého otvoru termolahve. Kočičky jsou v pelíšku s kulatým výhřevným tělesem blažené a já bych byla taky, kdyby  mi někdo jedno pořídil do postele. Zatím si musím vystačit s termoLindičkou. Voní, propíchnout ji lze jen obtížně (zato ona běžně propichuje mě), hřeje dlouhé hodiny, ale pouze když ona sama chce, no a samozřejmě pevně doufám, že životnost tohoto tělíska bude mnohem delší než uvádí výrobce!

[singlepic id=1665 w= h= float=none]

Příspěvek byl publikován v rubrice Testujeme, Tipy a nápady, Ze života se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..