Něco na (nejen) psí vlásky

Jak jsem byla před lety nadšena kočičím Furminátorem, tak se nyní rozplývám nad kartáčem Pet+Me. Existují čtyři typy – pro kočky a pro psy, a dále pro dlouhé a krátké chlupy. Přikládám názorný obrázek, výrobky jsou pěkně barevně odlišeny. Jelikož jsem potřebovala něco účinného na našeho nového srstnatce, sdělím vás dnes svůj názor na žlutý kousek gumy (přesněji řečeno silikonu), tj. variantu pro krátkosrsté psy.

pet+meProč jsem se vůbec ohlížela po gumovém vyčesávadle? Pes nebyl od začátku moc nadšený z klasického drátěného kartáče a já nakonec taky ne. V zoohitu jsem spíš náhodou a za pakatel pořídila rukavici s gumovými nopky. OLYMPUS DIGITAL CAMERAVýsledek byl famózní. Nicméně rukavice je dost nepraktická, na mé relativně tenké ruce se motá dokola a použití na levačce je nemyslitelné. Materiál mě ovšem přivedl na správnou stopu. Vypátrala jsem Pet+Me a riskla žluťáka.

Reklamní kecy si přečtete na stránkách výrobce nebo prodejců. Zde je realita v obrazech. Omlouvám se za neuspořádané záběry, Alf se rozhodl, že musí asistovat a názorně předvádět, na jaký typ pejska je žlutý kartáč určen, abyste to náhodou třeba nespletli a nepoužili ho na nějakou Mášenku nebo tak.

1) Zkušební objekt se sice chová jako trdlo, uzemnit ho musím něčím k snědku, ale pak se poměrně ochotně nechá nástrojem přejíždět – a bez obav můžete přitlačit. Guma je poddajná a nehrozí nějaké poškrábání jako v případě dráťáku. Dobře se drží v dlani, snadno přehodíte z jedné do druhé dle potřeby. Lepšího výsledku dosáhnete vyčesáváním po podélné ose.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA2) Zachycené chlupy velmi snadno vyjmete. Bez té tlamy nalevo to půjde ještě snáze.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA3)  A kartáč je zase jako nový.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA4) Toto je již třetí trs a pro dnešek stačí.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA5) Skvělý bonus – opačná strana kartáče je opatřena sofistikovaným povrchem, kterým zbavíte chlupů i své domácí textilie! Prostě krouživými pohyby přejíždíte zběsile po látce.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA 6) A cucky jednoduše sejmete z gumy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA7)  Cucky sundané a ještě nesundané.

pet01

Češu Alfa zhruba obden a nevím, zda by na něj fungovala metoda 14+1/14 (viz níže), ale nasazené tempo je rozhodně nedostatečné. Kudy projde, tudy klade. Tedy srst. Nějak už to přestávám vnímat, pokud mne ovšem nepřekvapí kamáradka vítajíc mě ve svém příbytku slovy „Nezouvejte se, já ještě nestačila uklidit!”, načež vstupuju do bytu, který vypadá jako můj těsně po tříhodinovém intenzivním úklidu.

P.S.: Na veterině jsem odposlechla zajímavou zkušenost. Jistá paní prý čtrnáct dní poctivě denodenně vyčesávala svou kočku furminátorem. Od té doby údajně nemá doma skoro chlup. Následně již vyčesává jen preventivně jednou za dva týdny. Samozřejmě jsem chtěla tuto taktiku vyzkoušet, ale zatím se mi podařilo česat Adélku maximálně dva dny po sobě. Pak buď zapomenu, nebo se mi nechce, neb mám zrovna vysáto, nebo se nechce Adélce, neb zrovna ulehla ke spánku apod. Najde-li se nějaký zodpovědný dobrovolník, který metodu 14+1/14 (čti „čtrnáct plus jednou za čtrnáct”, rozuměj dní – ó, jak jsem důvtipná!) prověří, ráda zde přetlumočím výsledek (a nechám si případně ten název patentovat).

Příspěvek byl publikován v rubrice Testujeme, Tipy a nápady se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..