Pokojíček pro záchodky

Konečně jsem se dočkala! A kočky taky! A pes taky! Teda ne, ten má teď po srandě. Hleďte, návod na estetické začlenění 2 kusů kočičích záchodků do interiéru:

[singlepic id=1627 w= h= float=none]

1) Kup v IKEA 1 skříň PAX 50 × 60 × 201 v libovolné barvě (některé varianty jsou nabízeny jen v délce, resp. výšce 236 cm)

2) Jednu boční stěnu opatři (svépomocí nebo kooperací) dvěma otvory pro vstup – doporučuju vyříznout si nejprve šablonu  z kartónu (použij např. obal od Paxu) a ověřit, že všechny kočičky v domácnosti otvorem opravdu pohodlně projdou. Je-li v domácnosti větší pes, doporučuji pomocí téže šablony ověřit, že pes otvorem rozhodně neprojde.

3) Sestav skříň dle návodu, papundeklová záda instalovat netřeba a neradno, a polož výsledné dílo neexistujícími zády na podlahu.

4) Namontuj panty a nasaď dveře. Budou v této poloze představovat víko. Panty by měly být namontovány na opačné stěně než jsou vyřezané vstupní otvory.

5) Vlož záchodky zády k sobě, před každý dej předložku na zachycení zanedbatelného množství steliva a zavři víko.

6) Zavolej kočky a pozoruj, zda pochopí, kudy kam a jak zpět.

[singlepic id=1622 w= h= float=none]

7) Zavolej psa a zkus, zda ani po vložení hlavy do vstupního otvoru nedosáhne na obsah záchodku.

8) Zvedni víko a záchodky vyčisti. Mělo by to jít bez větších obtíží a hlavně bez psího šňupáku na lopatce.

9) Kochej se a raduj se. Případnému odekorování fóliemi apod. se meze nekladou. My se dalších zkrášlovacích procedur zatím zdržíme, stylové vstupy jsou dekorativní až až.

[singlepic id=1626 w= h= float=none]

Na zahřátí jsem si koncem minulého roku hacknula kancelářský stojánek Rissla, který mi nyní věrně a pohotově slouží jako úložiště medikamentů, očkováků a dalších propriet naší malé zoo. Projekt úschovny toalet je oproti krabičce na léky stavba Eiffelovky. Zásadní problém bylo sehnat vhodný „polotovar”, čemuž předcházelo dlouhé oprošťování se od představy, že efektivní skříňka na záchody musí obsahovat patro. Takové však v přípustných a příčetných rozměrech umožňují ukrytí pouze jednoho záchodku. Další zdržení nastalo při ladění harmonogramu s frézařem. Trpělivost se však vyplatila a kočičky mohou nerušeně vykonávat své potřeby bez toho, aby jim za krk funěl Maxipes Fík. Nehledě na to, že dotyčnému funilovi byl odříznut přístup k samoobslužnému bufetu. No a do třetice – skříňka je pěkná, úhledná, a dejme tomu, že opravdu zase o něco sníží výskyt dřevitých zrnek v naší domácnosti.

[singlepic id=1624 w= h= float=none]

Pořizovací náklady: 1500 Kč (Pax), 100 Kč (fréza)

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy a nápady se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 komentáře: Pokojíček pro záchodky

 1. kaschika napsal:

  My máme kočkowc na lodžii (opatřené sítí!), jinak bych do tohohle šla, líbí se mi to moc.
  A mimochodem – líbí se mi i úvodní motto.
  Hezký den zvířátkům i jejich lidem.
  Kash. – Zuzi Art

 2. Aneta napsal:

  A jak tam chodí v zimě? To máte neustále otevřeno na balkon?

 3. Hawajanka napsal:

  Jedná se konkrétně o tuto skříň? http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/S69904360/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..