Smutné výročí

Dnes je to přesně rok, co jsme pohřbili naši mourinku Babetku. Strašně rychle to uteklo a mně po ní není o nic míň smutno.

babe11a

Ještě dnes se musím násilím nutit, abych si v hlavě nevyvolávala traumatické vzpomínky na její poslední den. Navíc se teď bojím i o malého raráška, kterého jsme si přivezli na podzim z Tibetu. Dlouho jsme bojovali s cryptosporidií a já si samozřejmě stále představuju ty nejhrůznější scénáře. Všechno tohle zápolení s nemocemi mě přivedlo k myšlence, jestli není vůbec lepší brát si z útulků nemocné kočičky cíleně. S koncem tak nějak počítáte, nemůžete si nic vyčítat, naopak se radujete ze sebemenších pokroků a světlých dní, které zvířátko potkají. Nedávno jsem na internetu narazila na zprávu o slečně, která si osvojila pět koček pozitivních na FIV s vědomím, že o ně brzy přijde, ale s úmyslem poskytnout jim péči a lásku, kterou by v útulku nikdy nemohly dostat. Že si je všechny nechala vytetovat přes celá záda, je už jen taková milá perlička. Podobné jednání bych asi ještě před pár lety nechápala, ale teď už přemýšlím jinak. S Lindičkou je to přeci jen trochu jiné než s Babetkou (anebo Šlápečkem) – nemocná k nám už přišla, a i když jsme to nevěděli hned od začátku, měli jsme dost času připravit se na případnou potřebu řešení náhlého problému. Naším úkolem je samozřejmě snažit se ji vyléčit, ale především zajistit jí šťastný život bez ohledu na jeho délku. (Abych byla upřímná, dnes ráno jsem měla sto chutí té malé bestii zakroutit krkem.)

[singlepic id=853 w= h= float=none]

Lindička zatím působí jako zdravé a veselé kotě odhodlané dobýt svět, žije přítomností a nepřipouští si žádné komplikace. Snažím se tedy věci brát stejně. Včera jsme navíc obdrželi z laboratoře negativní výsledek, což mě hodně překvapilo, ale usnout na vavřínech nelze – nemoc se může vrátit a nikdo taky nezaručí, že se neobjeví nějaká jiná. Ale kdybychom se pořád jen měli zabývat možnými riziky a útoky na zdraví našich koček, nedělali bychom nic jiného. Proto dnes připiju výbornou vánoční Včelovinou na Babetku a její slávu, na Lindičku a její mládí a na všechny kočky světa a jejich zdraví. Klidně se přidejte :)

Příspěvek byl publikován v rubrice Neveselý koutek, Události, Ze života se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..