Vánoční soutěž ještě chvíli bez vítěze, ale nakoukněte

Už se blíží den, kdy se dozvíte, komu poputuje lentilčí kočko-vánoční balíček. Doufala jsem, že ten den se bude jmenovat pátek čili dnes, ale po dopsání článku jsem naznala, že výběr vítěze nebude žádná sranda. Rozprostřela jsem si totiž před sebou tuhle koláž vytvořenou z doručených přáníček a zjistila, že má nerozhodnost postoupila do extraligy.

kolaz
Takže si to projděme pěkně po pořádku. Ještě než začnu, musím tu poděkovat všem zúčastněným, kteří se odhodlali k tvorbě a udělali tím radost nejen mně, ale pevně doufám, že i všem, kdo se nyní jejich výtvory mohou kochat, a ze všeho nejvíce snad sobě samým! Soutěžících bylo opravdu málo, ale jejich rozmanitá dílka nízkou účast spolehlivě vykompenzovala. A nyní již k jednotlivým reprezentantům (obrázky jsou klikací).

Jako první mi ve schránce přistály tři fotopohlednice od Elišky. Ukazují kocourka Matýska se slušivým boa a kočičku Mendy, kterou vůbec nepotěšila vánoční nadílka. Musím říct, že mě rozesmály všechny, ale Mendy zaparkovaná suverénně mezi betlémskými figurkami, jako by tam patřila, je v tuto chvíli bezkonkurenční. Mimochodem, objevila jsem minulý týden jednu úžasnou knihu, která vysvětluje, proč v betlémech nevidno kočky, přestože tam samozřejmě jsou. Počkejte si na další článek čtenářského kroužku.

eliska1eliska3eliska2

Další se do soutěže zapojila Nikola se svým vykuleným vánočním Maxíkem. Později dodala ještě variantu s Maxíkem v elfím převleku a myslím si, že ač tuto kostýmní transformaci pojala pouze fotošopisticky, kocourek už v hlavě spřádá plán ďábelské pomsty! Nikolo, měj se na pozoru! Maxíku, nedej se! Však ty víš, že i letos budeš nejkrásnější dáreček ty, čepice nečepice!

nikola1nikola2

Den nato jsme s kočičkama dostaly naskenované přáníčko od Lindy. Bulvy z důlků nám však vypadly až o pár dní později, kdy jsme si originál mohly vytáhnout z opravdické obálky, kterou jsme vylovily z opravdické poštovní schránky, co nám visí na vratech. Linda překonala všechny naše naděje na kreativně pojatá přání, protože opravdu stříhala, měřila, lepila, razila a neskutečně nás ve výsledku potěšila. Její kočko-medvědí přání se skví na naší lednici a po Třech králích bude uloženo na čestné místo do krabice s velevzácnou sbírkou kočičích pohlednic.

linda1

Poté mě v e-mailu navštívili kocourci Karlos a Harry. Jejich panička (či lépe snad spolubydlící) Eva je zachytila zrovna v okamžiku, kdy vyráběli stromečky pro dobročinné kočičí účely. Kocourci hodní, šikovní. A jak umí v tom pracovním zápalu umělecky zapózovat! My Evo víme, že jsi jim trochu pomáhala s tím stromečkem, ale tyhle luxusní siluety určitě vysekli úplně sami. Taky přejeme veselé Vánoce. Máš pravdu, s kočkou ani jiné být nemůžou!

eva1

Nakonec se do soutěže přihlásila Hanka a snůška malých blech. Co to povídám, jsou to přece koťátka! Jde o šest ratolestí kočky Pralinky, která dovoluje Hančině kamarádce Lucii u nich doma (rozuměj u Pralinky, jak jinak) bydlet. Taková velkorysá kočičí maminka. Dětičky se jmenují Adélka, Eliška, Princezna, Cvalík, Rambo a Cvrček a můžete jen hádat, kdo spí pod čepičkou, kdo číhá za koulí, a kdo zkoumá svět z krabičky nebo tašky. Pozor, ostrý útok na ách-óch senzor!

hanka3 hanka2 hanka1 hanka4

Tak, a teď mi řekněte, která kartička je nejlepší. Já jsem úplně tumpachová. Eliščina vtipná dvojka, Nikolino ušaté kuliočko, Lindina ručně vyrobená krása, Evini solidární pracanti nebo Hančina snůška roztomilosti? Klidně mi můžete napovídat, já se ale rozhodnu až o víkendu a v pondělí oznámím, kam poputuje vánoční dárek.

Ještě jednou díky všem, jste skvělí a ohromně šikovní!

Příspěvek byl publikován v rubrice Obrazem, Události se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..