Když je doma Sumamed, lepí kočkám pusy hned

A kdyby jenom kočkám a pusy. Lepí i lidé, věci a mám dojem, že stopy Sumamedu se už dopravily na nejmenovaných tlapkách i k pískomilům do akvária.

Dneska si tedy uděláme malé ulepené zdravotní okénko. Jelikož si naše nová malá kamarádka přinesla střevní kryptosporidii, která je poměrně snadno přenosná na ostatní členy smečky, aplikuju každý den všem kočkám sirup s azitromycinem, jenž se vyznačuje příjemnou vůní, neurážející chutí a monstrózní lepivostí.

Malá Lindička je zatím opravdu malá a hlavně v oblasti podávání léčiv nezkažená, takže se s ní dá velmi snadno manipulovat – poslušně otvírá tlamičku, neječí a sirup nevyplivuje a vůbec je to vzorný pacient. Navíc do ní stačí natlačit pouhý mililitr substance. Za pár sekund je hotovo a skřítek dál vesele prohání pana Drbánka, svou oblíbenou hračku.

Mášenka je velká, zkažená v tomto směru až až a navíc musí spolknout skoro 3 ml sirupu. Zato je strašně hodná a násilí se jí ve skrytu duše protiví, takže lecjaké příkoří strpí a nechá sebou manipulovat v omezeném rozsahu taky.

Adélka je velká, zkažená až na půdu a násilí v sebeobraně je jejím koníčkem, tudíž hmotnosti odpovídající dávku do ní vytlačuju stříkačkou asi na dvacetkrát, teče kolem toho kilometr slintů, poletuje kopec chlupů a zní přehršel srdceryvných skřeků. Kočička se kroutí jak žížala, zachytává se mi drápky o oblečení, škrábe mi ruce a kulí na mě velké vlhké oči plné zoufalství, následkem čehož snáším celou proceduru mnohem hůře než ona. Po vražedně dlouhých minutách uraženě odchází upravit si ulepený kožíšek a háže po mě zamračeným očkem. Naštěstí se nikdy nehněvá dlouho a nechá si ráda zaschlé cákance vyčesat hřebínkem.

Sumamed je antibiotikum a já velebím prozíravé vědce, kteří měli ten spásný nápad vyrobit jej ve formě sirupu. Být k dispozici jen prášky, mám kočky zkryptosporidované na věky věků. Lékárnice mě uklidňovala, že sirup je chutný a s pomocí stříkačky určitě nebude problém jej aplikovat. Bláhová, absolutně nevěděla, o čem mluví, i když jsem několikrát zdůraznila, že to nemám pro děti, ale pro kočky.

Nicméně si nemyslete, že mám doma úplné naivky, co sežerou každou pitomost, kterou jim předložím. On je ten sirup opravdu nasládlý a chuťově přijatelný. Kdyby byl hořký jako prášky, to byste viděli ty tance. Domnívám se, že zvířátkům spíš vadí stříkačka v tlamičce a moje nekompromisní (leč velmi ohleduplné) zacházení, což vidí jako hrubé urážení jejich důstojnosti. Z čehož vyplývá, že nejdůstojnější je u nás Adélka (pravda, ve chvíli, kdy v poslintaném ulepeném tričku odekorovaném půlkou Adélčina kožichu omývám ve dřezu stříkačku a krvavé ruce, rozhodně s ní v důstojnosti soupeřit nemohu ani já).

Po neděli provedeme další odběr pro laboratoř a budeme s napětím čekat, zda jsme se zákeřného bacila zbavili. V zájmu celé domácnosti doufám, že ano. Každou chvíli z někoho drolím zaschlou sacharózu a lepí mi boty!

Příspěvek byl publikován v rubrice Domácí lékař, Ze života se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 Response to Když je doma Sumamed, lepí kočkám pusy hned

  1. kočička napsal:

    Ajajaj,vzpomněla jsem si na dávnou událost,tuším,že v roce 1998 si zřejmě,přes krátký pobyt jednodenní,v útulku,či z ulice přinesli Samítek a Micilinka kokcidiozu,Murinka měla v krev trusu,dělaly se stěry,pan doktor nám dal takovou nechutnou medicínu,kdy jsem každé kočičce aplikovala v koupelně a nechala je takzvaně vyslintat,pak jsem vytírala koupelnu,léčba nepomáhala,až přeléčení antibiotiky,které nám vyzkoumali v oné laboratoři,no bylo to neuvěřitelné.
    Tak držím moc palce,ať se kočičky co nejdřív uzdraví a nemusí baštit lepivý lék a je dobře !Mějte se moc krásně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..