Linda, kočka marefská

Hádejte, proč dneska odpoledne utekla Mášenka zašít se pod postel? A proč Adélka koukala nevraživě? No vytáhli jsme mezi kočkami velmi populární přepravku! A kdo se vůbec nebál a dál cupoval myš na škrabadle? No kotě! Takže bylo snadno polapeno a odvezeno ke vstupní prohlídce!

Za normálních okolností bychom jej nechali prohlédnout, převážit, naočkovat a pochválit, ale jelikož ta šílená blecha zase pčiká a navíc začala znepokojivě pokašlávat, potřebovali jsme hlavně ujistit, že bude v pořádku. Doktor založil elektronickou kartu a tázal se mě na jméno. Za tu dobu, co je kotě u nás, přišly na přetřes pouze tyto varianty: Linduška (od začátku jsem měla pocit, že tato kočka se chce jmenovat od písmene L), Pepinka, zlá Raspuša, Simonka a Miss Yoda. Pravila jsem tedy, že je to Linda, v souladu s tím, co jsme si pár minut předtím odsouhlasili s Peckou v autě.

Prvotní prohmatání zvířátka odhalilo opravdu hodně zvětšené uzliny v krku. Odposlech hrudníku lehce zostřené dýchání. A když kotě v přímém přenosu předvedlo pčikanec, veterinář se zamračil a provedl stěr z nosních dírek. V pondělí zvíme výsledky a návrh léčby. Ač test v útulku FeLV vyloučil, pro klid duše jsem nechala udělat nový, protože tyto příznaky by prý zrovna leukémii mohly provázet a já na takové srandy nemám už ve svém věku nervy. Negativní výsledek byl naštěstí potvrzen.

Linduška je ještě naivní a nezná tolik nástrahy světa (auto, ordinace), takže je radost ji někam vézt nebo jí šťourat tyčinkou v nozdřičkách. Za pár měsíců už se budeme koupat ve vlastní krvi. (Nejspíš si však i tyto události z doby, kdy je ještě poměrně bezbranná, ukládá někde v mozku, aby nám to pak přičetla navrch.)

Nakonec jsme tedy kočičku převážili a doktor podpořil mou domněnku, že Linduše při dnešním kile osmdesáti bude slavit narozeniny s největší pravděpodobností někdy v červenci. Doufám, že jich má před sebou aspoň 20!

Příspěvek byl publikován v rubrice Domácí lékař, Ze života se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jeden komentář: Linda, kočka marefská

  1. ledni-medvidek napsal:

    Tak tímto článkem jste mě úplně dostali! Je mi cti, že Kotě bude nést mé občanské jméno, a že se narodilo ve stejný měsíc jako já. Neuvěřitelná nahoda.. Přeji Lindusce, Lindikovi, Lindousovi atd. (variant je bzilion ;-)) at se má cíle k světu a dělá radost hlavně lentilkam a peckovi a hlavně ať je zlobí co nejdéle!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..