Stelivo, budiž pochváleno i zatraceno!

Znáte ten slastný pocit, kdy celí zpocení a zhuntovaní odložíte vysavač, hadr a mop, naplníte vymydlený kočičí záchodek čerstvým, voňavým stelivem, urovnáte před ním čistou, vyprášenou předložku a s vnitřním uspokojením se rozhlédnete po svém krásně uklizeném příbytku? Hezké dvě minuty, že?

Máte-li štěstí a kočky zrovna chrní, možná se svým dílem pokocháte i hodinu. Ale ne déle. Dřív nebo později se malí sabotéři vyšmrdolí z pelechů a to by bylo, aby se po vydatném spánku nešli najíst, napít a… vyprázdnit. A tím okamžikem se váš sen o zářivé podlaze a procházkách místnostmi jen tak naboso hroutí jak domeček z veterinárních účtů.

Ta zatracená kočička zaboha nepochopí, že když vyleze ze záchodku, musí se hned zastavit a důkladně otřepat nožky na přiloženém oklepávači nebo rohožce! Nejméně chápavá je v tomto směru samozřejmě kočička s nejdelšími chlupy a nejhuňatějšími sněhulemi na tlapách. Nic nedbá vašich pokynů ani příkazů a zcela lehkomyslně z kadibudky vybíhá, někdy přímo vyskakuje, a zatímco bezstarostně tryská pryč, sněží z ní zrnka dřevěné drti. Po zbytek „úklidového dne“ skřípete zuby a běháte za malým zločincem se smetáčkem a lopatkou, případně znovu a znovu vytahujete vysavač a likvidujete cestičky jak z pohádky o Perníkové chaloupce. Ale příštího rána už zaručeně otupíte a s mávnutím rukou úklid odsunete na pravidelný termín. Však se pro těch pár drobků svět nezboří a stejně nosíte pantofle.

Mimochodem, Mášenka se zrovna zavrtala do naší postele. Ona to myslí dobře – kdo by prosím vás řešil tu trochu podestýlky na podlaze, když jí má plnou peřinu! Dobrou noc, ať vás stelivo štípe celou noc! :)

Příspěvek byl publikován v rubrice Ze života se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře: Stelivo, budiž pochváleno i zatraceno!

  1. ledni-medvidek napsal:

    jj, to je přesné! :)

  2. Monika napsal:

    :-D …souhlasí, ve všech bodech… :-D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..