Proč je lepší nemít žádné kočky

Tak především budete mít doma podstatně menší binec a nic vás nebude nutit denně vysávat. Ani týdně. Klidně si můžete vysávat jednou za čtrnáct dní a pořád to bude v pohodě.

Vidíš něco jedlého?

Soudím tak z obsahu vysavačového zásobníku. Sype se z něj: stelivo, kočičí chlupy, stelivo, kočičí chlupy, kočičí chlupy, stelivo, ohlodaná myš, kočičí chlupy,  granule zpod ledničky, moje vlasy (málo). Dále si bez obav budete moci kdekoli odložit svou večerní róbu. Třeba přímo na podlaze. I svůj oblíbený svetr můžete nechat volně pověšený přes opěradlo židle, aniž by došel úhony, tj. vytahaných nití, poblitého rukávu, implementované srsti v kontrastní barvě.

Konečně!

Též se v klidu najíte a bez většího rozčilování uvaříte. Nikdo vám nebude strkat hlavu do hrnce, na krájecí prkénko, do talíře, ani do odpadkového koše, kam zrovna hážete skořápky od vajíček. Když zapomenete po obědě nedojedenou sekanou na lince, večer ji tam naleznete zcela nedotčenou a můžete ji pokojně sníst, aniž byste z pusy lovili co chvíli nějaký otravný chlup. Taky ranní kávička bude luxusně chlupuprostá. V noci cestou na záchod nezakopnete o hejno plyšových myší, ani nešlápnete do různých podlých nástrah v podobě vlhkých substancí, ani si neukopnete palec o prázdnou misku, do které někdo tak dlouho mydlil, až ji přesunul na druhý konec bytu. Váš spánek nebude rušen kvílením, kňouráním, ječením, škrábáním, brnkáním, dupáním, a už vůbec ne fyzickými útoky na vaši osobu. Neúměrné náklady na zdravotní péči a případnou léčbu, které ušetříte a zainvestujete třeba do dovolené na Mallorce, snad ani nemusím zmiňovat.

Trochu pomohu s žehlením

Pokud je však váš život nudný, krevní tlak nízký, bankovní konto tučné, vysávání nejoblíbenější zábavou a povalování u moře ztrátou času, kočku si tedy pořiďte. Ale zapřísáhám vás, jenom jednu! Už jen proto, že uspoříte na krmivu – jedna kočka toho sežere podstatně méně. Nebudete muset kupovat tolik steliva, protože z jedné kočky nevychází tolik produkce zadním koncem. Nezvýšíte zbytečně riziko, že vámi zvolené stelivo bude vyhodnoceno jako nevyhovující a někdo vám začne protestně čůrat do postele. Stejně tak udržíte na minimu hrozbu nevhodnosti volby krmiva. Vyvstane-li potřeba diety, nebudete muset dělit stravu, což je nesmírně otravné a v praxi při více kočkách nemožné – věřte mi. Jedna kočka nemůže závidět obsah cizích misek a bojovat o ně, protože žádné cizí misky nebudou existovat. Nebudete muset řešit dilema, zda zachránit padající květináč na jedné straně pokoje nebo svou večeři na druhé. Ušetříte si trapné okamžiky při cestování v MHD, kdy na vás, obtěžkané dvěma těžkými ječícími přepravkami, upírá zrak celý vagón (s jednou těžkou ječící přepravkou si aspoň můžete prostřídat ruce). Nevybílíte si (tak rychle) konto návštěvami veterináře.

Volali jste mě k práci?

Jestli vás i přesto časem přepadnou nějaké pitomé a naprosto neopodstatněné a ničím nepodložené myšlenky o tom, že každý potřebuje kamaráda vlastního živočišného druhu, rychle se propleskejte. Přestaňte okamžitě koukat na Chcete mě? a lustrovat internetovou nabídku útulků v okolí. Když to přece jen nepomůže a vy propadnete rafinovaně předstíranému kouzlu nějakého nebohého a/nebo neodolatelného tvora, nepořizujte si proboha více než dva! I když se služebně nejstarší kočky hned první den zkamarádily, nenechte se vlákat do pasti. Tu třetí budou strašně nenávidět, případně někdo zradí a přesune svou přízeň na přistěhovalce, a vám pak běda. Z vašeho příbytku rychle vznikne špinavá špeluňka, ve které se kromě vzteklých koček budou prohánět jen chuchvalce chlupů, místo podlahy budete mít pískoviště, žádný servis vám už neuzná reklamaci vysavače ucpaného stelivem a vykuchanými plyšmyšemi, na dovolenou už nepojedete ani pod stan do nejbližšího lesa.

Smiřte se s tím – kočky jsou naprosto neužiteční tvorové. Toť odpověď na otázku z titulku. Jak dnes shodou okolností deklamoval po návratu z práce i Pecka:
Ty kočičky jsou úplně neužitečný. Přijdem dom, tady neustlaný, nádobí neumytý! To je hrozný, jak si nás ale za ty čtyři hodiny denně, kdy nespí, dokážou získat!

A tak to prostě je.

Příspěvek byl publikován v rubrice Ze života se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..