Máš babu, Mášo! Nemám, já nevím, co to je!

Hrajete si s kočkama na honěnou? Pokud jsou této aktivitě nakloněny, vřele doporučuju jejich výzvy přijímat a provozovat tento sport co nejčastěji!

Babetka svého času hru sama vyprovokovávala plácnutím tlapky po mém lýtku a zběsilým úprkem někam do útrob domácnosti. Tam se zašila v jedné ze svých třistadevádesátiosmi oblíbených schovávaček a s vykulenýma očima čekala, až ji vypátrám, předám babu a uteču se schovat pro změnu já. V pidibytě člověk moc možností ke schování nemá a než doklopýtá někam pod stůl, kočka ho třikrát předběhne, ale přesto jsme si vždycky užily hromadu zábavy. Babetka samozřejmě na body bezkonkurenčně vyhrávala, její schovávací schopnosti byly, narozdíl od mých, přímo mistrovské a taky rychleji utíkala.

Ve větších prostorách hra nabírá další dimenze. Jsem ráda, že i z našich dvou lehce otylých kočiček se vyloupli malí sprinteři. Adélka hru zahajuje ztřeštěným během z jednoho pokoje chodbou do druhého a očekává, že si všimnu a poběžím za ní. Nevšimnout si nelze, neb zvířátko hlasitě dusá, tedy jej dohoním, plácnu a obratem se vracím zpět najít úkryt. Zpoza gauče dusíc smích pozoruju přiběhnuvší kočičku, jak větří po místnosti a snaží se zjistit, kde jsem se asi zašila. V několika málo sekundách skrýš odhaluje a s radostným výrazem ve tváři kluše mým směrem. To je signál, abych rychle vystřelila do druhé místnosti a schovala se za skříň nebo za postel. Občas mi uklouzne pantofle nebo se netrefím mezi futra a vůbec je to hodně adrenalinové. Scénář se párkrát opakuje, já už sotva popadám dech, ale nepřestanu, dokud Adélka neuzná za vhodné a neukončí hru tím, že se odebere k misce dobít ztracenou energii. Mášenka se někdy naším veselím nechá strhnout a pobíháme pak jako blázni po bytě všechny tři. Je to o to divočejší, že Mášenka vůbec nechápe pravidla – motá se pod nohama, nikoho nehledá, už vůbec se neschovává a místo aby dala babu, pověsí se raději na škrabadlo, divoce škrábe a po očku kouká, zda ji někdo sleduje. Hlavní však je, že ji i neřízený pohyb těší.

Ať už mám děkovat těmto pohybovým aktivitám či šikovně pojatému stravovacímu režimu, se zadostiučením konstatuji, že Adélka od vysazení neúspěšné veterinární diety zhubla za dva měsíce 15 dkg a Mášenka 10 dkg. Nezdá se to moc, ale zásadní je, že nepřibraly, a že i opticky vypadají lépe a veseleji!

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy a nápady, Ze života se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jeden komentář: Máš babu, Mášo! Nemám, já nevím, co to je!

  1. Felixx napsal:

    Tuto všeobecně oblíbenou kočičí hru velkou měrou podporuje jedna rostlinka jménem šanta kočičí. Nám to na zahradě roste jako plevel a z jedné původní rostlinky jsou už po zahradě aspoň 6 dalších. Takže i jako nějaké pokojové rostlině, i když mezi několika kočičkami, by se jí mohlo dařit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..