Skleník na kočky

Totiž pro kočky. Totiž proti kočkám. Aneb jak jsem v IKEA objevila další skvělý vynález.

Jde o malý skleník, lépe řečeno plexiskleník, určený na sazenice (ale zlobivá kočička by se do něj taky vešla, haha). Já do něj schovávám rostliny, které potřebuju uchránit před lačnými býložravci. (Ideální např. v období, kdy jim nemůžete zacpat huby šáchorem.) Jelikož je nemyslitelné, že bych domácí flóru volně stavěla na okno, krčí se v různých tmavých koutech těsně pod stropem, kam se kočky (zatím) nedostanou. Podle toho mé nebohé kytičky taky vypadají. Ty, co se tvářily nejžalostněji, jsem pokusně umístila na regeneraci do prosluněného skleníku. Po pár dnech už rašily nové výhonky a vyrůstaly čerstvé lístky. Hurá! Skleník má samozřejmě poněkud omezené kapacity, ale na pažitku, bazalku, rozmarýn nebo petržel úplně stačí. Konečně si mohu doma založit bylinkovou minizahrádku, která přežije více než dva dny!

Příspěvek byl publikován v rubrice Testujeme, Tipy a nápady se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře: Skleník na kočky

  1. Pavel K. napsal:

    úžasná věc, pár tenoučkých hliníkových profilů, plexisklo a člověk si vlastně i jednoduše buď v Ikei přímo koupí nebo i sám doma udělá malý skleníček třeba na jaro na sadbu :-) milá věc, jaká je cena? bo samotné ty hliníkové profily nejsou až tak drahé, plexisklo nebo skleněné odřezy a řezačka na sklo taky ne, tak je otázka jestli se to vyplatí nebo ne. Pavla

  2. lentilki lentilki napsal:

    Prodávají je za tři stovky a přijde mi to poměrně dost. Takže jestli jste šikovný, můžu jen závidět. Uděláte si domeček na míru a určitě i kvalitněji :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..