Světový den koček

Světový den koček je každý den v roce, to se rozumí samo sebou. Ale toto jsou zas jakési oficiality. Cituji:

Světový den koček se slaví v USA 29. října, v Rusku 1. března a v Polsku 17. února.
Myšlenka svátku vznikla v Itálii. Den koček má za úkol zdůraznit význam koček v životě lidí.

Nechápu, proč se tento významný den neslaví všude stejně, nejlépe podle Italů, když už ten chvályhodný nápad měli. U nás tak svátek připadá na stejný den, jako v Polsku, asi že je to nejblíž. Naservírovala jsem tedy kočkám kuřecí konzervu Shiny Cat, nad kterou podle předpokladu ofrněly, dojedl ji Dědek a přiznám se, že jsem chvíli přemýšlela, zda ji neokořenit a nepředložit k večeři Peckovi. (Jelikož ochutnávám všechny kočičí pokrmy, ujišťuju vás, že by nelitoval. Obzvlášť poté, co se musel spokojit s dva dny starou rybí pomazánkou).

Takže běžte pohladit své kočičky, promluvte k nim vlídně a uvědomte si, jaký význam ve vašem životě mají. Popřemýšlejte, jaké to bylo „před kočkama“ a jaké „s kočkama“. Já k tomu řeknu jen tolik: Není snad přízeň tak inteligentního a svéhlavého tvora jedním z nejvíc obohacujících zážitků v rutinně člověčích dní? Je. Proto všem hlavně přeju, aby ještě hodně dlouho nemuseli přemýšlet, jaké je to „po kočkách“. Protože to je moc a moc smutné.

Hodně zdraví všem!

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy a nápady, Události, Ze života se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..