Pro zářivý úsměv, pro oslňující vrkoče

V kočičím světě musí pomyslné agentury produkovat ještě debilnější reklamy než v tom lidském. Chtěla bych třeba vidět upoutávku na zubní pastu.

Představuju si, jak se kočka po bohaté večeři protáhne a hned s blaženým úsměvem běží, aby si cucla ze své oblíbené tuby Orozymu. Za oknem se šourá vyhublý kocour, v hubě lemované pěti černými zuby nese tlustou myš a hudruje: „Dnes jsem ulovil tuto pěknou vypasenou myšku, ale vůbec si na ní nepochutnám. Jak mě bolí chrup! Auauau!“ Kočka se už po pastě olizuje až za ušima a úlisně vrká: „Každou večeři si náležitě užívám! Mám totiž silné a zdravé zoubky i dásně! To vše jen díky Orozymu!“ Pak se povýšeně otočí k chudákovi kocourovi a dí: „Proč nezkusíš Orozyme i ty?“ Nešťastník žádostivě škrábe na sklo snaže se dosáhnout na tu lahodnou pastu, která mu do druhého dne postaví všechny zuby do latě.

A teď si dáme realitu: Kočka se po bohaté večeři protáhne a míří k pelechu, aby se umyla. To už se k ní řítí zákeřná panička s prstem nesoucím jedovou pastu, aby se ji pokusila transportovat do kočičí tlamy. Kočka se šklebí, jakoby jí byla podávána kyselina sírová, kroutí se jak had a vyprskává hmotu, která se jí dostala do nosu. Kocour venku pod oknem vesele chlemtá teplou smetanu a v duchu si ťuká na čelo.

Něco podobného by mohli natočit o Eforionu. Dvě kočky chroupají granule. Jedna poněkud umolousaná, lupy z ní doslova sněží, uvolněné chlupy poletují vzduchem a druhá, učiněná krasavice se srstí lesknoucí se jako psí… pardon, až zrak přechází. Rozcuchaná chudinka se, hledíc do své misky, hloupě ptá: „Co ona má, co já nemám?“ Načež krasava pyšně odvětí: „Přeci každodenní doplněk stravy Eforion!“ a pohodí svou bohatou hřívou, až své zanedbané kolegyni málem vyšvihne oko. Ta se okamžitě vrhá s miskou v zubech k paničce a domáhá se též přidání toho lahodného oleje do své potravy.

A opět realita: Nad miskami sedí dvě kočky, z jedné sněží lupy, kolem druhé se vznáší chlupatý oblak. Křoupají vesele své granulky, když vtom se přiřítí zákeřná panička a obsah obou misek pocáká jakousi smrdutou substancí. Kočky svorně zafuní do granulí, zaškrábou packou po podlaze a odeberou se do kouta, aby si připravily protestní transparenty, kterými dokreslí zahájení své oficiální hladovky.

P.S.: Včera večer jsem kočkám Eforion opravdu nakapala na granule, doufajíc, že hlad je přesvědčí. Tak jako mají vždy ráno vymetené misky a pobíhají za mnou domáhajíce se nového přídělu, dnes byly granule téměř netknuté a kočky předstíraly, že si ještě rády pohoví v pelíšku… To samé jsem doma našla odpoledne. Oschnuté granule s povděkem sežral Dědek, olej neolej. S takovou nám to hubnutí půjde rychleji, než by bylo zdrávo!

Příspěvek byl publikován v rubrice Domácí lékař, Testujeme se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..