Kočky na dietě IV. + Ornitologův klid

Blíží se druhé výměsíčí (podle vzoru výročí) zahájení pokusů o snížení váhy našich poněkud zavalitých koček.

Zopakujme si, že obě kulatice začaly na 5,20, resp. 6,20 kg, přičemž by měly ideálně vážit zhruba o kilo méně, dostávají výhradně veterinární dietu Royal Canine proti obezitě a poté, co bylo zjištěno, že po ní ale VŮBEC nehubnou, absolvují každý večer intenzivní běh za peříčky vlajícími na udičce. Do pohybu celý aparát uvádím já. Zatímco Mášenku je při této aktivitě potřeba hlídat a po jednom až dvou sprintech přes byt ji nechat vydechnout, aby ji nešlehlo, Adélka vše prožívá o poznání méně a za peřím jen tak lehce vyklusává. Nicméně ráda je – a zcela v souladu se svou povahou – loví v poloze ležmo na zádech, kdy jí peříčky šimrám břicho a ona předvádí něco jako sklapovačky a vůbec se celá srandovně mrská jako kapřík na suchu.

Mášenka oproti tomu stříhá ušima, jen udičku vytáhnu, oči se jí lesknou, vzrušeně dýchá, aniž by se ještě rozběhla, tryská takovým způsobem, že mám co dělat, abych ji nezašlápla, když mě předbíhá, a i když v půlce trasy zastavím, aby peří polapila a odpočala si, ona je schválně ignoruje a překotně běží dál, aby se zabrzdila až o protější stěnu. A kdybyste viděli ty výskoky! Zdolává postel, židli i gauč jako kamzík, jen aby kořist chytila a odnesla si ji v zubech i s udicí. Chvílemi výrazem i pohyby připomíná rozvášněného pejska, který se těší na procházku a nedočkavě poskakuje kolem oblékajícího se pánečka.

Tímto udici s pravými pírky na konci vřele doporučuji! Jmenuje se „Udice pro kočky Bird“. Opravdu simuluje let živého opeřence, a právě proto nejspíš slaví u malých kočičích predátorů takový úspěch.

Ale všichni jistě napjatě čekáte na ty famózní hmotnostní úbytky. Takže vážení, dnešní vážení dopadlo takto: Adélka: 5,20 kg, Mášenka: 5,60 kg! Co z toho vyplývá? Že nezáleží až tak na stravě, zato na pohybu velmi! A tímto dalším překvapivým objevem Ameriky bych to pro dnešek uzavřela, nějak mi vyhládlo.

Příspěvek byl publikován v rubrice Domácí lékař, Testujeme, Tipy a nápady, Ze života se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..