Kočky na dietě – intermezzo

Než k nám dorazí objednaná tlusťoší dieta (zatím to spíš vypadá, že do Vánoc vůbec nedorazí), nasadila jsem do akce Labyrint CatIt Design Senses od Hagenu. Další super vynález, který předčil očekávání. (Jestli má někdo uvést na trh chlupolap, bude to Hagen!)

Krmítko kočku stimuluje k jakémusi pseudolovu aneb bez práce nejsou koláče – musí tlapkou sama granule vyšťourat z otvorů důmysleného zásobníku tak, aby si jídlo podala do pusy přímo packou nebo jej nechala spadnout dolů do misky. A hle, co píše dodavatel: Lze nastavit i stupeň obtížnosti pomocí velikosti otvorů, a to pomáhá i při obezitě koček. Stupně obtížnosti vem čert, ale to, že kočka nebude v pololehu hltat až pod nos přistrčenou hromadu žrádla, by opravdu mohlo pomoci v našem boji se špeky!

Měla jsem obavu, že Mášenka po pár dnech s labyrintem umře hlady (ne nadarmo jí říkám, že by v džungli nepřežila ani minutu – kdybyste viděli, jak do sebe půl hodiny souká miniaturní kousek šunky…), ale kočička překvapila nečekaným projevem inteligence a hned věděla, jak na věc. Nicméně na mě zkouší triky, kdy si založí packy přímo pod krmítkem a nešťastně na mě kouká. Ze začátku jsem si nebyla jistá, zda opravdu nehladoví, protože zapomněla, jak s labyrintem zacházet. Pinkla jsem jí pak pár granulek dolů do misky a ona je okamžitě zhltla. Chudinka malá, hladová! Tůdle. Naštěstí jsem ji včas prokoukla a už jí nepomáhám, poradí si snadno sama.

Z jiných zdrojů však vím, že kočky přišly na různé jiné vypečené finty. Tak například v některých domácnostech bylo nutné zavíčkovat horní otvor, protože zvířata se pohodlně obsluhovala právě tudy. Jinde zase akčnější zvířena krmítko rovnou celé povalila a bez námahy zobala granule rozsypané po zemi.

Labyrint nejenže předčil očekávání co do funkčnosti, navíc i dost dobře vypadá. Uvidíme, zda bude mít i nějaký vliv na váhu našich pokusných objektů. Zajímalo mě ještě, k čemu je ta divná gumová podložka s čudlíkama, načež jsem na krabici vyčetla, že je to masážní kobereček pro kočičí tlapky! Tak teď už chápu, proč na něm Mášenka lelkuje! A já ji podezírala, že čeká, kdo jí shodí pár granulek!

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Domácí lékař se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..