Pravidelné vážení

 Loni, když se mi zdálo, že jsou Máša s Adélkou nějak moc objemné a Babetka naopak hubená, zavedla jsem pravidelné (víceméně) měsíční vážení. Výsledky si svědomitě eviduju v tabulce a s obavami sleduju křivky grafu.

Pro účely vážení a zjištění přesných hodnot jsem si pořídila kočičí váhu. Ok, tak je to váha na zavazadla, ale na vážení hemžících se kočiček se hodí stejně dobře, ne-li lépe. Kočku polapíte do přenosné tašky, tu uzavřete a váhu připevníte za ucha. Zprůměrujete tři pokusy, odečtete váhu tašky a je hotovo.

Povšimněte si ledna 2011, kdy šla dlouhodobě dolů s váhou Babetka. Tenkrát jsem ji vzala k doktorovi, který naštěstí nic závadného neshledal, a já pak zjistila, že kočička už měla plné zuby granulí Arden Grange a odmítala je jíst. Chuděrka! Raděj by snad zhynula! Koukejte, jak se po změně jídelníčku váha hned pěkně vyšvihla. Jak prosté! A pak se zaměřte na poslední tři měsíce a mé marné pokusy o snížení nebo aspoň udržení váhy Máši a Adélky, přičemž hubnutí Babetky je naprosto nežádoucí – tomu říkám ježek v kleci! V červenci jsem začala přesně odměřovat dávky – žádný nonstop švédský stůl. V srpnu jsem nasadila jiné granule. V září dokonce odtučněnou verzi. Stále za přísného odměřování dávek. A co je výsledkem? Vyžle hubne a žoci přibírají!

Jak vidno, je naprosto jasné, že můžete zkoušet různé dietní terapie – kočky si o tom stejně myslí své a váhu si samovolně upravují nezávisle na vašich záměrech, snahách a především na podávaném druhu krmiva. Bazilišci!

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy a nápady se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..