Záchodové předložky

Mohla jsem se zmínit v kapitole o záchodcích nebo stelivu, ale téma je to tak důležité, že mu věnuji samostatnou pasáž. Vyletující podestýlka a následné roznášení po celém bytě a okolních státech. Jak tomu zabránit? Těžko. Existují různé předložky a koberečky, ale máloco má ve výsledku nějaký smysluplný efekt. Hlavní problém tkví v tom, že kočce prostě nevysvětlíte, že si má hned před záchodem po jeho použití oklepat všechny čtyři nožičky, zvlášť když je má chlupaté jak sněžný muž. Nebo možná jí to vysvětlíte, ale ona si v duchu pomyslí něco o debilovi a dál bude z budky střílet jak z kanónu a tuna písku za ní. Rovnou se vykašlete na placaté předložky o zanedbatelné rozloze. To si tam rovnou můžete položit list papíru, třeba fakturu za elektřinu. Proti kobercům nic nemám, jednu dobu jsem používala takovou tu koupelnovou předložku z IKEA s vysokými tlustými „chlupy“, leccos zachytily, jenže kromě steliva taky chumáče chlupů, které šly jen těžko odstranit, a kočičí blití nebo jiná kapalná skupenství, která šlo z těch šulánků odstranit ještě hůř. Textilní oklepávátka tlapek se prostě neosvědčily, různě se to shrnovalo, kočky pod tím lovily neviditelné bytosti a vůbec mi přišlo, že je s tím víc trápení než užitku.

Zbytečně dlouho jsem otálela s plastovou podložkou s roštem ze zoohitu – byl docela drahý a já potřebovala dva. Jednoho dne jsem si odpustila týdenní obědy a jeden kus objednala (ve slevě!). Abych to neprodlužovala, za pár dní jsem objednávala i ten druhý. Našla jsem jednookého krále mezi slepými! Vivat! Na šířku je tak akorát před náš CatIt záchod, má po obvodu zvednutý okraj a v sobě ukrývá šikovný rošt. Kamínky z podestýlky do něj v hojné míře propadávají a nemůžou zpátky ven. Když rošt potom nadzvednete, můžete uvězněné stelivo nasypat zpět do toalety. Chlupy se do něj nemotají, plast je hladký a srst posílá dál do prostoru. Blitky a jiné případné nehody (rozuměj podlé kočičí nástrahy) jednoduše vymyjete. Samozřejmě, že plno zrnek i tak vyskáče po okolí, ale když si poblíž odložíte smeták a při každém průchodu kolem záchodků tyto přebytky smetete někam do kouta (já to metu pod záchodek) a jednou za čas tuto hromádku odnesete na lopatce do koše, udržíte podlahu pár dní relativně čistou a své nervy v klidu. Nezapomeňte, že uklízení není žádná zábava, je to hnusná povinnost, za kterou vám navíc nikdo nezaplatí! (Já například stále čekám, kdy někdo vymyslí přístroj na principu čističky vzduchu, který bude ze svého okolí vstřebávat volně poletující chlupy. To bude teprve terno! Klidně nebudu obědvat celý rok, abych si jej mohla pořídit!)

Příspěvek byl publikován v rubrice Testujeme se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jeden komentář: Záchodové předložky

  1. ledni-medvidek napsal:

    Koukám, že je to všude stejné.. :-D i já včera koukala, jak změnit pořádek v bytě.
    Od té doby, co mám peršanku v byte 2+kk, mám pocit, že jsem čuně a návštěvy zvu jen ty otrlé nebo horečně uklízím :-)
    Problém s kočolitem řeším též už pár měsíců. Kočka má tlapky chlupaté i mezi polštárky, když se přiblížím s nůžkami, je vcuku letu pryč. Rohožek jsme zkusily už několik, momentálně máme pod vaničkama dvě venkovní rohožky, u wc přistrčena předložka do koupelny (jak jsem nedávno zjistila, že je to k ničemu, páč ta mrška hbytá udělá hop a vyhne se všemu co tam je tak pěkně symetricky narafičené!!). Dneska jdu do IKEY koupit nový záchudek, máme dva a chtěla bych místo toho jeden velký, kamaradka poradila, ze je jedno k jakému učelu, že je bedna jako bedna a cena je uplně někde jinde :-) Ale co s tím kočkolitem na zemi, v posteli, na sedačce a kdekoliv se vrtnu nevím, kupuju hrubý, písek byl jeste horší.. k tomu ještě máme u misek a po parketách kapičky, páč miláček bez čumáku baští stylem, že frká :-D No, máme veselo, ale jsem ráda, že je to všude stejné. Zdravíme kočičandy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..