Fontánka Pet Flow Deluxe

Jsem velkým příznivcem fontánek už od dob kopulovité CatIt firmy Hagen. Tato nám dobře sloužila několik let, ale nedávno byla nahrazena lepším modelem. CatIt měla dva zásadní problémy: naše kočky vůbec nehodlaly oblizovat tu kupoli. Byla tam tím pádem úplně k ničemu a já mám alergii na věci, co pouze zabírají místo a lapají prach (a chlupy). Druhá otravná záležitost bylo čištění. Tuze otravné. Tenkrát mi to možná ani tak nepřišlo, ale teď, když mohu srovnávat… neskutečně otravné!

Proto jsem provedla zevrubný průzkum na trhu dostupných fontán, vyžádala si recenze od skutečných lidí a po vlastnoočním shlédnutí přístroje v praxi se rozhodla pro Pet Flow od výrobce PetMate. Mé nadšení nezná mezí. Chtěla bych být kočka a pít z fontánky Pet Flow (a taky používat dřevíčkovou podestýlku v záchodku CatIt a skákat po skříních a shazovat z nich předměty a spát, kdy a kde se mi zlíbí a jíst, kdy a co se mi zlíbí a sekat drápem, když mě někdo naštve a… jsem se nechala unést!). Fontána je tichá, má objemný zásobník na vodu, žádnou pitomou kopuli, do které se akorát snášejí chlupy a nikdo z ní nepije (viz naše tři hlupačky), voda stéká po svahu jako lyžař po skokanském můstku a zlehka padá do misky, odkud ji čerpadlo žene přes filtrační mřížku do útrob zařízení, tam je přes uhlíkový filtr poháněna zpět nahoru na můstek a odtud šupem dolů do misky. Mřížka zachycuje chlupy poměrně obstojně, stačí je jednou za čas vybrat prsty, čerpadlo zatím nikdy nebylo zanesené. Voda se doplňuje do průhledné nádržky, nemusíte kvůli tomu přístroj vypínat, nikam ho nosit ani nic složitě demontovat.

Kočky se k tomu staví takto: Adélka přijde, posadí se pohodlně a ponoří celou bradu. Když odchází, kape z ní jak z vodníkova šosu. Někdy namáčí jen tlapku a z té labužnicky vodu vysává. Pak dělá všude ťápoty. Babetka přijde, nervózně se rozhlédne, nečíhá-li někde Adéla a z poměrné výšky spouští dolů do misky dlouhý jazyk – vypadá to jako jojo, kterým hbitě nabírá vodu do tlamičky. Vždy ve střehu. Mášenka přijde a buď se napije normálně nebo, a to bohužel preferuje, začne vodu odchytávat z vrcholu můstku, přesně v místě, kde voda vyvěrá a kde je také ukryt uhlíkový filtr. To by bylo samozřejmě v pořádku, jenže kočička si brzy všimne, že na ten filtr se docela dobře dostane, stačí přece jenom do otvoru strčit tlapku a ten nesmysl z něj vyšťourat! Filtr je pak rozcupovaný a Máša zbičována. (Vtip).

Fontánu lze mýt v myčce, máte-li nějakou, já ji jednou za čas umeju ve dřezu, tj. odstraním nahromaděný vodní kámen, rozeberu čerpadlo, abych zkontrolovala stav a případně vyměním rozcupovaný filtr. Fontána nám běží na časovač v osmihodinových intervalech.

Babetka tu mručí, že nejraději pije „normálně“! Což je podle ní takto:

Příspěvek byl publikován v rubrice Testujeme se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..