Záchodek CatIt Design a jiné

V průběhu let jsem vyzkoušela všemožné modely kočičích záchodků, abych nakonec zakotvila u vytuněných budek CatIt Design od firmy Hagen v modré a růžové variaci. K historii toliko: Zásadní chybou pekáčů bez stříšky bylo to, že neudržely většinu písku a zahrabaných (či nezahrabaných, že, Mášenko) výměšků ve svých mantinelech. Nicméně nejlépe jsem zhodnotila štědře dimenzovaný pekáč VERTIGO s dobře vymyšleným nasazovacím okrajem, klaustrofobickým kočkám jej proto směle doporučuju.

Stejně tak dobrý byl reklamní „zlatý“ koráb od výrobce steliva Cats Best Nature Gold (mimochodem stelivo skvělé, ale poněkud drahé a v malém balení, tenkrát jsem jej koupila hlavně kvůli tomu záchodku). Budky oproti tomu zase byly vesměs malé (např. taková dospělá, ehm, dobře živená sibiřka potřebuje výrazně větší manipulační prostor než nějaké nedomrlé vyžle) a všechny měly spodní díl příliš nízký, takže vysoko čůrací kočičky ohodily každou chvíli stěnu záchoda, aby se pak moč roztékala spojem obou dílů vůkol. Kladně zhodnotit jiný budkoidní záchod prostě nemohu. Vrhnu se tedy přímo na vyčíslení kladů CatIt Design:

1) Je opravdu prostorný
2) Je moc pohledný – decentní, vkusný, zaoblený, moderní
3) Spodní díl je dost vysoký, hlavně v zadní části
4) Střecha má praktický odklápěcí díl – oceníte při vybírání hrudek, nemusíte sundávat celý poklop (tato vychytávka mě uchvacuje dodnes)
5) U vchodu je důmyslně zahnutý okraj, za který si zaháknete sáček při vybírání odpadu (i tato vychytávka mě denodenně uchvacuje)
6) Slušná cena odpovídající kvalitě i funkčnosti
7) Jednoduché čištění – záchod nemá žádné zbytečné záhyby

V rámci objektivity jsem zkusila najít i nějaké zápory. Je možné, že neurvalou manipulací způsobíte vy nebo kočky prasknutí některé plastové části – s největší pravděpodobností v horní polovině. Já jsem si např. po letech všimla, že u jednoho záchodku máme prasklou střechu v místě, kde se nasazuje pohyblivá barevná část. Buď jsem to urvala já při hrubém odklápění, nebo některá kočka při doskoku či seskoku. Ok, vezmu to na sebe. Průhledná dvířka (ač moc hezká) jsem brzy po nasazení zase odmontovala, kočky říkaly, že tam přes ně chodit nebudou a taky kvůli lepšímu luftování. No a pak je tu náročnost na váš životní prostor, ale s tím se počítá, protože prostorný záchodek primárně chceme. A na závěr ještě praktická informace o čištění. Pokud máte vanu, hoďte do ní oba díly záchodků (odklápěcí stříšku s filtrem oddělejte, nebo aspoň vytáhněte ten filtr, beztak je na nic, pouze ten kontrast dobře vypadá), vysprchujte je prudkým proudem vřelé vody pro odstranění zbytků steliva, vystříkejte dezinfekcí (Trixie nebo Savic) a vydrhněte kartáčem na nádobí. Znovu vypláchněte hodně horkou vodou, nechte okapat a vysušte. Je to nejrychlejší a naděláte nejmenší potopu. Pokud vanu nemáte, lze použít sprchový kout, ale jestli jste tak šikovní jako já, počítejte s menší záplavou, zmáčeným oblečením a opařenýma rukama.

Příspěvek byl publikován v rubrice Testujeme se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..