Kočičí přání budiž splněno

Víte, jak smysluplně obdarovat stovky opuštěných a nemocných koček během pár dní? Jak mezi desítky soukromých útulků a depozit po celé republice rozdělit statisíce korun? Již druhým rokem se tuto zdánlivě neřešitelnou výzvu daří plnit prostřednictvím „Stromu splněných kočičích přání“.

Myšlenka projektu je prostá a přitom tak geniální – každý z nás si může podle svých sympatií, empatií a finančních možností vybrat z přehledného tabla kočičku a pohodlným způsobem jí splnit konkrétní přání. Většina zvířátek ocení kvalitní krmivo, některá potřebují speciální diety, jiná kvůli zranění silikonové stelivo, další by ráda vlastní pelíšek a zbytek potěší třeba hračka. Současně máte možnost všem těmto malým koledníkům zajistit bezstarostnou existenci v jejich dočasných domovech tzv. naplněním misky, tj. zasláním obnosu, který pokryje měsíc nákladů na jejich živobytí.

Já si takto o loňských Vánocích, kdy jsem se o akci dozvěděla (a to už běželo třetí kolo), vybrala kočku jménem Maličká, která mě zaujala svým osudem, a poslala jí částku na její oblíbené krmení a též naplnila misku. Několik dní po akci mi do mailu přišla tato fotografie:

„Obdarovali jste kočku Maličká“

Nedovedu si představit milejší projev poděkování. Těší mě už samotná snaha útulků a organizátorů všechny dary zdokumentovat a svědomitě s pořízenými fotografiemi obeslat jednotlivé dárce, ale pokud vám ta „vaše“ kočička navíc ještě takto pyšně zapózuje, nemůžete se nedojmout. Když byla letos na jaře vyhlášena velikonoční etapa Stromu kočičích přání, čekala jsem opět na Maličkou, ale tajně si přála, aby už měla své exkluzivní obdarovávače a na tablu se neobjevila. A moje přání se nakonec také splnilo – Maličká už si užívá péče v novém domově!

Mouráček z Kočičí naděje

Hledala jsem tedy jinou kočku a samozřejmě našla – ve stejném útulku kocourka Mouráčka. Dostal ode mě finance na stelivo a taky jemu jsem naplnila na měsíc misku. Jsem zvědava, zda bude s dárkem tak hezky pózovat jako Maličká nebo jej možná předvede přímo v praxi, abych si ten vděk užila pořádně :)

Na stránkách projektu si můžete prohlédnout galerii z předešlých akcí. Po najetí kurzoru na obrázky si přečtete, kdo a s čím se nechal fotografovat. Občas bohužel narazíte na smutné zprávy, že se zvířátko svého dárku nedožilo a museli jej převzít jeho kamarádi v útulku. Ale těch veselých je mnohem víc. A vůbec nejradostnější jsou ty, kde si kočička pomocí této virtuální koledy našla opravdový domov. Přeju si, aby takových bylo co nejvíce.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy a nápady, Události se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 Response to Kočičí přání budiž splněno

  1. Pingback: Kočičí přání a další kočky veselé | lentilki… má kočky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..